Janów Lub.: Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Janów Lub.: Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję

Data publikacji 22.08.2017

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 24-latek, sprawca kolizji w miejscowości Biała Druga. Mężczyzna jadąc pojazdem marki Smart doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford. Jak się okazało nie miał też uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj w nocy po godzinie 2:00 w miejscowości Biała Druga. Kierujący pojazdem marki Smart, 24-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem marki Ford. Po zderzeniu 24-latek odjechał i wjechał na pobliski parking. Tam kierujący fordem uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał Policę.

Badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało, że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili również, że mężczyzna ten nie ma uprawnień do kierowania. Kierowca forda był trzeźwy. Nikomu z uczestników nic się nie stało i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Teraz 24-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień do kierowania. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

F.Ł.