Biała Podl.: Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 22.08.2017

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 33-letni mieszkaniec gm. Drelów. Wczoraj zatrzymany został do kontroli na drodze krajowej K-2 w miejscowości Rogoźniczka. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiada dożywotni zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16:00 w miejscowości Rogoźniczka na  DK-2. Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Daewoo. Powodem kontroli był fakt, że mężczyzna popełnił wykroczenie drogowe.

Za kierownicą auta siedział 33-letni mieszkaniec gm. Drelów. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 33-latek podróżował „na podwójnym gazie”. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie jedyne przewinienie na koncie mężczyzny. Posiada on bowiem orzeczenie wyroku sądowego zakazującego mu dożywotnio poruszanie się wszelkimi pojazdami. Nie posiadał również podczas kontroli wymaganych przepisami dokumentów.

Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

B.S.P.