Aktualności

Włodawa: Kierowca nie nacieszył się zbyt długo dokumentem prawo jazdy

Data publikacji 12.08.2017

Policjanci włodawskiej drogówki w ramach akcji "Prędkość" zatrzymali 19-latkowi z Włodawy prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Młody mężczyzna pędził volswagenem golfem w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h. Kierowca nie nacieszył się zbyt długo dokumentem prawo jazdy, które uzyskał pod koniec ubiegłego roku.

       Dzisiaj od rana włodawscy policjanci prowadzą akcję "Prędkość". W ramach działań zwracają przede wszystkim uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy podróżując z nadmierną prędkością. Tuż po godzinie 12 policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca Włodawy kierującego pojazdem m-ki Volswagen Golf. Mężczyzna w terenie zabudowanym w m. Sobibór pędził z prędkością 104 km/h.

      Za popełnione wykroczenie 19-latek został ukarany manadatem i punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też młodemu kierowcy na okres 3 miesięcy prawo jazdy, którymi nie cieszył się długo, bo uzyskał je pod koniec ubiegłego roku.

      Policjanci nadal apelują o rozważną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego wciąż przypominamy, żeby zdjąć przysłowiową nogę z gazu i podróżować w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

            E.T.