Puławy: Nietrzeźwy uderzył samochodem w autokar pełen pasażerów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Nietrzeźwy uderzył samochodem w autokar pełen pasażerów

Data publikacji 11.08.2017

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Puławach. Jak ustalili mundurowi kierujący BMW uderzył w tył autokaru, którego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Sprawca usiłował zbiec z miejsca zdarzenia. Uniemożliwili mu to pasażerowie oraz kierowca autokaru. Jak się okazało sprawca kolizji miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

    Wczoraj wieczorem dyżurny puławskiej jednostki otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego w Puławach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca kolizji próbuje zbiec z miejsca zdarzenia.

    Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy zatrzymali awanturnika i ustalili co się dokładnie wydarzyło. Z relacji świadków wynikało, że tuż po tym gdy kierowca autokaru zatrzymał się przed skrzyżowaniem, w tył jego pojazdu uderzyło BMW. Kierowca BMW wysiadł i próbował uciec z miejsca, ale został zatrzymany przez pasażerów i kierowcę autokaru. Mężczyzna szarpał się z nimi, był wulgarny i agresywny. Mimo tego zabrali mu kluczyki i uniemożliwili dalszą jazdę. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali trzeźwość sprawcy kolizji. Badanie wykazało, że 23-latek z powiatu kozienickiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

   Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

E.R.K