Chełm: Odpowie za kradzież i uszkodzenie mienia - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Odpowie za kradzież i uszkodzenie mienia

Data publikacji 19.05.2017

Chełmscy policjanci zatrzymali wczoraj 33-latka. Mężczyzna ukradł portfel i wybił szybę w samochodzie. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad 1700 złotych. Wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci kryminalni realizując posiadane ustalenia zatrzymali wczoraj 33-letniego mieszkańca Chełma. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w  kwietniu w okresie przedświątecznym skradł portfel z torebki kobiety, która w sklepie robiła zakupy. Z kolei w maju wybił tylną szybę w parkującym przy ulicy I Armii Wojska Polskiego mercedesie.

Pokrzywdzeni o zdarzeniach tych powiadomili dyżurnego chełmskiej komendy. Wartość strat oszacowali na łączną kwotę ponad 1700 złotych. Mężczyzna ten był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Wczoraj zostały mu już przedstawione zarzuty w tych sprawach. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież i uszkodzenie mienia zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.


E.C.