Biłgoraj: XVII Finał konkursu „Jestem Bezpieczny” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: XVII Finał konkursu „Jestem Bezpieczny”

Data publikacji 19.05.2017

Wczoraj w naszej komendzie rozpoczął się XVII Finał Konkursu Powiatowego Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Ideą konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu. Rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa z Korczowa.

Wczoraj o godzinie 10:00 w naszej komendzie rozpoczął się XVII Finał Konkursu Powiatowego Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Do konkursu przystąpiło 13 szkół z całego powiatu biłgorajskiego. Eliminację rozpoczęły się od przygotowania projektu koszulki następnie odbył się test wiedzy, trzecia konkurencja polegała na zaprezentowaniu drużyny swojej szkoły oraz bezpiecznego hasła. Suma punktacji wszystkich konkurencji dawała wynik końcowy. Dzieci wraz z opiekunami włożyły dużo pracy w przygotowania. Pierwszy raz w naszych eliminacjach miała miejsce dogrywka o pierwsze i trzecie miejsce więc emocji nie brakowało. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Korczowa w składzie Arkadiusz Cios, Karol Garbacz, Dawid Dziewa z opiekunem Ewą Hanas. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Obszy a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Bukowinie.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz na zakończenie konkursu pogratulował dzieciom i opiekunom oraz wspólnie z komisją wręczył uczestnikom dyplomy, medale, puchary i nagrody. Dzięki wspaniałomyślności naszych sponsorów wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały upominki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Z całego serca raz jeszcze dziękujemy sponsorom i mediom za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań związanych z konkursem.

J.K.