Aktualności

Chełm: Akcja chełmskiej drogówki skierowana na bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci z chełmskiej drogówki prowadzili wczoraj akcję skierowaną na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez przechodniów, jak też kierujących, którzy łamali przepisy ruchu drogowego w okolicy oznakowanych przejść dla pieszych. Były pouczenia, mandaty oraz wniosek o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają o obowiązujących w tym przedmiocie przepisach ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

Wczoraj policjanci z chełmskiej drogówki prowadzili akcję skierowaną na bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na osoby, które nie korzystały z przejść dla pieszych, na kierujących parkujących w rejonie przejść bądź też bezpośrednio na przejściach, nie udzielających pierwszeństwa pieszym, jak też nieprawidłowo przejeżdżających przejścia. Sytuacje takie kończyły się pouczeniami, mandatami, jak też w jednym przypadku skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetowych zadań policjantów. Funkcjonariusze przypominają, że kierujący pojazdami mają obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Z kolei osoby piesze mają obowiązek korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Przechodnie nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność.

E.C.