Kraśnik: Handlował podróbkami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Handlował podróbkami

Data publikacji 19.05.2017

Policjanci zatrzymali 27 latka, który handlował tzw. podróbkami”. Mężczyzna prowadził sprzedaż za pośrednictwem Internetu. Oferował kupcom różnorodny asortyment, m.in. odzież, obuwie oraz perfumy. Zabezpieczono ponad 1500 sztuk różnych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów. Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wraz z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w minioną środę weszli do jednego z mieszkań w Lublinie.  Z informacji i ustaleń policjantów z Kraśnika wynikało, że mieszkaniec gm. Gościeradów zajmuje się nielegalną działalnością. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze odnaleźli m.in. buty, bluzy, koszule, torebki, perfumy i wiele innych wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych producentów.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci odnaleźli także dużą ilość metalowych emblematów znanych marek i przedmioty bez oznaczeń, co może świadczyć o samodzielnym nanoszeniu i podrabianiu wyrobów.

Przedstawiciel prawny tylko kilku pokrzywdzonych firm wstępnie oszacował wartość zabezpieczonych towarów na kwotę ponad 200 tys. zł. Pozostałe straty będą szacowane przez kolejnych biegłych.

27 letni mieszkaniec gminy Gościeradów trafił do policyjnego aresztu. Na poczet przyszłych kar zatrzymanemu mężczyźnie policjanci zabezpieczyli 15 tys. zł. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

J.M.

Ładowanie odtwarzacza...