Hrubieszów: Policjant zawsze na służbie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Policjant zawsze na służbie

Data publikacji 18.05.2017

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Chełmie wracając do domu po służbie w miejscowości Janki zauważył pojazd marki Volkswagen Passat. Jego kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, jadąc całą szerokością drogi. Informację o tym przekazał hrubieszowskim funkcjonariuszom, którzy zatrzymali auto do kontroli na ul. Klińskiego w Hrubieszowie. Kierowcą okazał się 37-letni obywatel Ukrainy, który miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem w miejscowości Janki, gm. Hrubieszów uwagę policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Chełmie, który wracał do domu po służbie przykuł kierowca samochodu marki Volkswagen Passat. Styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego jadąc całą szerokością drogi. Następnie funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił hrubieszowskich policjantów, którzy w Hrubieszowie na ul. Kilińskiego zatrzymali jadącego volkswagenem mężczyznę.

Kierującym okazał się 37-letni obywatel Ukrainy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywnę.

J.K.