Ryki: W przedszkolu o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: W przedszkolu o bezpieczeństwie

Data publikacji 17.05.2017

Policjanci z ryckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzili dzieci z Przedszkola w Grabowie Szlacheckim. Funkcjonariusze przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed różnego rodzaju zagrożeniami. Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjanta. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały autorską kolorowankę.

    Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach aby zaprezentować pracę policji oraz utrwalić z dziećmi zasady bezpiecznych zachowań kontynuują  cykl spotkań  z przedszkolakami na terenie powiatu ryckiego. Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z przedszkolakami w Grabowie Szlacheckim. Stróżów prawa witały uśmiechnięte buzie dzieci.

   Policjanci przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed różnego rodzaju zagrożeniami. Rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w drodze do przedszkola, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni i apelowali o ostrożność. Ważnym elementem była także nauka przechodzenia po przejściu dla pieszych. Podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych. Zalecali także ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz psami. Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjantki oraz z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

   Na zakończenie wręczano przedszkolakom kolorowankę, w której oprócz treści przypominającej o bezpieczeństwie zawarto  elementy nawiązujące do naszego regionu. Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów  działania Policji. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

J.W.