Lublin: Ciasteczka z marihuaną - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Ciasteczka z marihuaną

Data publikacji 10.05.2017

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 25 do 27-lat. Zatrzymani w wynajmowanym mieszkaniu na osiedlu Choiny w Lublinie uprawiali znaczną ilość konopi indyjskich. W trakcie czynności jeden z nich, 25-latek z Przemyśla próbował wynieść z mieszkania w walizce prawie 2 kilogramy roślin konopi z widocznym kwiatostanem oraz 150 gramów ciastek z marihuaną.

    Do realizacji doszło w miniony poniedziałek w jednym z mieszkań na osiedlu Choiny w Lublinie. Kryminalni zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie podejrzewali, że mieszkający tam 27-latek prowadzi nielegalną plantację konopi. Kiedy policjanci udali się sprawdzić posiadane informacje, z mieszkania wyszedł młody mężczyzna, który niósł ze sobą czarną walizkę, z której wydobywała się silna woń marihuany. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Przemyśla. W trakcie kontroli bagażu funkcjonariusze ujawnili prawie 2 kilogramy roślin konopi z widocznym kwiatostanem, 150 gramów ciastek z marihuaną oraz wagę elektroniczną. Natomiast w jego aucie policjanci ujawnili marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. 

   

   Następnie kryminalni weszli do mieszkania. W środku przebywało jeszcze dwóch mężczyzn: 25-latek z gm. Trzydnik Duży oraz 27-latek z Biłgoraja. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili namiot typu growbox wraz z profesjonalnym oprzyrządowaniem oraz nawozy. Dodatkowo ujawnili jeszcze kilka gramów marihuany oraz pocięte fragmenty roślin konopi o wadze blisko 70 gramów. Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Mężczyźni nie byli w stanie racjonalnie określić do kogo należą narkotyki, rośliny konopi oraz sprzęt służący do ich wytwarzania.

  

   Wczoraj z mężczyznami zostały przeprowadzone czynności procesowe. Do sprawy został zatrzymany jeszcze jeden lokator tego mieszkania, 26-latek z Przemyśla, który wspólnie z kolegami uprawiał znaczne ilości konopi.

  

   Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. 25-latek z gm. Trzydnik Duży i 27-latek z Biłgoraja usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Wczoraj Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 26-latek z Przemyśla usłyszał zarzut uprawy znacznych ilości konopi, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast 25-latek z Przemyśla odpowie  przed Sądem za usiłowanie wytworzenia oraz posiadanie narkotyków za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Ładowanie odtwarzacza...