Lublin: Policjanci podjęli pilotaż by ratować życie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Policjanci podjęli pilotaż by ratować życie

Data publikacji 09.05.2017

Policjanci z Lublina i z Łęcznej natychmiast zareagowali na zgłoszenie kierowcy karetki pogotowia. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki, która przewoziła pacjenta w stanie zagrożenia życia. W specjalistycznym pojeździe doszło do awarii sygnałów dźwiękowych, a liczył się natomiast czas by jak najszybciej dotrzeć do szpitala. Dzięki dynamicznym działaniom, koordynacji i współpracy pomiędzy dyżurnymi jednostek Policji karetka dojechała do szpitala.

Wczoraj około godz. 12: 30 dyspozytorka pracująca na Stanowisku Kierowania w KMP w Lublinie odebrała telefon. Kierowca karetki prosił o pomoc. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że jedzie z pacjentem ze  szpitala  w Przemyślu do Łęcznej.  Niestety w karetce doszło do awarii sygnałów dźwiękowych, a przewożony był pacjent, którego życie i zdrowie było zagrożone.   W związku z tym,  transport musiał być zrealizowany w jak najkrótszym czasie. Dyspozytorka natychmiast przekazała informację dyżurnemu KMP w Lublinie. Sama starała się ustalić, w którym miejscu znajduje się aktualnie karetka.

Dyżurny sprawdził, który z patroli znajduje się najbliżej. Na miejsce wysłani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. W okolicach ul. Witosa policjanci przejęli eskortę karetki. W Łuszczowie czekali już funkcjonariusze z KPP w Łęcznej, którzy sprawnie przejęli karetkę pogotowia i oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi  przekonwojowali pacjenta do szpitala.

Najważniejsze, że karetka zdążyła na czas do szpitala.

R.L.R

 

Ładowanie odtwarzacza...