KWP: Przedświąteczne spotkanie służb mundurowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Przedświąteczne spotkanie służb mundurowych

Data publikacji 12.04.2017

Spotkanie służb mundurowych Lubelszczyzny z okazji Świąt Wielkanocnych odbyło się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Udział w tej uroczystości wzięli przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych, samorządowych oraz siedemnastu służb mundurowych. W świątecznej atmosferze uczestnicy spotkania złożyli sobie wzajemnie życzenia.

  

  Tradycyjnie przed zbliżającymi się świętami w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbywa się spotkanie służb mundurowych województwa lubelskiego. Dzisiejsza uroczystość zorganizowana z  okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyła się o godz. 12:00  w Sali Konferencyjnej. Wzięła w niej udział kadra kierownicza lubelskiego garnizonu policji, a także wielu zaproszonych gości: parlamentarzyści, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa, sądów oraz prokuratury.

   

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Robert Szewc przywitał uczestników spotkania oraz przedstawicielisiedemnastu służb mundurowych. Insp. Robert Szewc złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  

Następnie głos zabrał Wicewojewoda Lubelski Pan Robert Gmitruczuk. Korzystając z okazji, podziękował wszystkim funkcjonariuszom za pracę oraz życzył radosnego Alleluja.

  

Podczas dzisiejszego spotkania do życzeń wielkanocnych przyłączyła się także Pani Anna Augustyniak reprezentująca Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Sławomira Sosnowskiego. W imieniu Pana Marszałka złożyła zgromadzonym życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych.

   

Świąteczne życzenia złożyli także Jego Ekscelencja Ks. Abp Stanisław Budzik oraz ks. Abp Abel - Prawosławny Ordynariusz Diecezji Lubelskiej i Chełmskiej.

  

W tej miłej atmosferze zgromadzeni goście złożyli sobie wzajemnie życzenia. Ponadto wyrazili słowa wdzięczności i uznania za krzewioną już od kilku lat tradycję wspólnych przedświątecznych spotkań służb mundurowych organizowanych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

K.K.