Biała Podl: Usiłowania oszustw metodą „na wnuczka i policjanta” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl: Usiłowania oszustw metodą „na wnuczka i policjanta”

Data publikacji 30.11.2016

Wczoraj po południu dyżurny bialskiej komendy odebrał kilka telefonicznych zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka i na policjanta”.

Policja przy współpracy także z medialmi nie  ustają w działaniach ostrzegających przed popularnymi ostatnio oszustwami    na tzw.  „wnuczka, czy  „na policjanta”. Niestety oszustom cały czas udaje się znaleźć osoby, które są w stanie uwierzyć w ich telefoniczne legendy, tracąc w ten sposób często oszczędności całego życia. We wtorek w Białej Podlaskiej oszuści zaatakowali po raz kolejny.

Ofiarami oszustów miały paść kobiety w wieku od 48 do 84 lat.  Metoda działania sprawców była    w większości przypadków taka sama. Na początku  dzwonił ktoś podający się za krewnego (syna lub wnuka), informując o rzekomym wypadku drogowym, którego miał być sprawcą. Rozmówca  prosił o pieniądze, dzięki którym mógłby uniknąć odpowiedzialności karnej. W zgłoszonych  przypadkach były to kwoty sięgające nawet 48 tysięcy złotych. Następnie telefon przekazywany był rzekomemu policjantowi, który miał uzgodnić szczegóły dotyczące przekazania żądanej kwoty.

Na szczęście wszystkie Pani wykazały się czujnością i nie dały się oszukać, a o telefonach od osób podszywających się za ich krewnych powiadomiły bialską komendę.

Policjanci pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem oszustów.

W.L.

Ładowanie odtwarzacza...