Biała Podl.: Nietrzeźwy kierował ruchem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Nietrzeźwy kierował ruchem

Data publikacji 07.11.2016

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Białej Podlaskiej. Mężczyzna odpowiedzialny był za kierowanie ruchem podczas prac remontowych na jednej z bialskich ulic. Jak wykazało przeprowadzone przez policjanta badanie alkomatem, podczas wykonywania pracy miał w organizmie ponad promil alkoholu.

W sobotę przed południem dyżurny bialskiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące nieumiejętnego kierowania ruchem przez pracowników przedsiębiorstwa robót drogowych. Drogowcy wykonywali prace remontowe na jednej z bialskich ulic. Zgłoszenie, które przyjął dyżurny pochodziło od anonimowej osoby. Na ulicę Witoroską w Białej Podlaskiej, gdzie trwały prace remontowe, został skierowany policjant ruchu drogowego. 

Na miejscu funkcjonariusz przeprowadził rozmowę z dwoma mężczyznami, którzy kierowali ruchem wahadłowym. W jej trakcie, od jednego z nich, wyczuł woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 27-latka z Białej Podlaskiej potwierdziło podejrzenia policjanta. Wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie ruchem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.         

W.L.