Lublin: Trzy złote medale st. sierż. Ilony Działy na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do ITF

Data publikacji 04.05.2016

Trzy złote medale: indywidualny w walkach kobiet do 56 kg oraz dwa drużynowe zdobyła nasza koleżanka st. sierż. Ilona Działa. Policjantka z IV komisariatu w Lublinie w miniony weekend wzięła udział w turnieju w miejscowości Tampere w Finlandii gdzie odbyły się XXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XX Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-do ITF.

St. sierż. Ilona Działa to policjantka z IV Komisariatu w Lublinie, a zarazem czołowa zawodniczka kadry narodowej kobiet taekwondo. Nie mogło jej zabraknąć na tak prestiżowej imprezie, jaką były XXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XX Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-do ITF w miejscowości Tampere w Finlandii.

Jak się okazało nasza zawodniczka, nie zawiodła i tym razem. W turnieju zdobyła złoty medal w indywidualnych walkach kobiet w kategorii wagowej do 56 kg. Pojedynki stoczyła kolejno z Finką, Norweżką, Ukrainką i Polką. Tą wygraną zapewniła sobie tytuł mistrzyni Europy, ponad to jest aktualną mistrzynią świata tej kategorii wagowej (Jesolo, Włochy 2015). Pozostałe osiągnięcia naszej policjantki to: złoty medal w drużynowych układach kobiet (pojedynki stoczyła kolejno z Włoszkami i Norweżkami), a także złoty medal w drużynowych walkach kobiet (pojedynki kolejno z Włoszkami, Norweżkami, Angielkami).

Zdobyte drużynowo medale spowodowały, że nasza kadra została najlepszą drużyną kobiet. W kalsyfikacji generalnej Polska zajęła pierwsze miejsce zodbywając łącznie 56 medali w tym 21 złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych.