KWP: Zwycięzcy „III Mistrzostw Policji w JUDO dla policjantów garnizonu lubelskiego”

Data publikacji 30.06.2015

Dzisiaj odbyły się „III Mistrzostwa Policji w JUDO dla policjantów garnizonu lubelskiego”. Zwycięstwo w kategorii wagowej do 95 kg i tytuł Najlepszego Zawodnika wywalczył Hubert Żmurek z KWP w Lublinie. W kategorii wagowej do 81 kg zwyciężył Maciej Sionkowski z KMP w Chełmie, natomiast w kat. Open oraz tytuł Najlepszego "Technika" zdobył Rafał Kociubowski z KPP w Świdniku. Medale i dyplomy wręczył zwycięzcom Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

W najniższej kategorii wagowej do 73 kg. zwyciężył Radosław Jakimcio z KMP w Chełmie, Drugie miejsce w tej kat. wywalczył sierż. Artur Poniewozik z KMP w Chełmie, trzecie sierż. Andrzej Kulbicki także z Chełma.

W kategorii wagowej do 81 kg wygrał st. asp. Maciej Sionkowski z KMP w Chełmie, drugi był sierż. Michał Kanclerz z KMP Lublin, a trzecie st. sierż. Dariusz Poniatowski z KMP Lublin

Zwycięstwo w kategorii wagowej do 95 kg i tytuł Najlepszego Zawodnika wywalczył Hubert Żmurek z KWP w Lublinie. Drugi był sierż. Kamil Pruchniak z KPP w Puławach, trzecie miejsce ex aequo kom. Jacek Banaszkiewiczz OPP Lublin i mł. asp. Grzegorz Czerwiec.

W kategorii Open  zwycieżył i tytuł Najlepszego "Technika" zdobył Rafał Kociubowski z KPP w Świdniku. Drugie miejsce zajął st sierż. Kamil Leśnicki z KMP w Chełmie, trzeci był sierż. szt. Radosław Zdolski z KP Rejowiec.

Organizatorami zawodów byli Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wagowych do 73 kilogramów, do 81 kilogramów,  do 95 kilogramów, oraz powyżej 95 kilogramów.

Sędzią głównym zawodów był podkom. Robert Świerszcz z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Złoty medalista mistrzostw Policji w Judo z 2012 oraz 2007 roku.  podkom. Robert Świerszcz jest sędzią związkowym. Arbitrem był Pan Grzegorz Konasiuk oraz Pan Andrzej Jamielniak trener Młodzieżowego Klubu Lublinianka Team, sędzia związkowy oraz zwycięzca klasyfikacji rocznej sędziów judo w Polsce.

Medale i dyplomy wręczył zwycięzcom Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. lubelskiego Sławomir Teleon.