Lublin: Zobaczył i zareagował. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Zobaczył i zareagował.

Data publikacji 12.10.2014

Blisko 2,3 promila alkoholu miała w organizmie 38 letnie matka, która mając pod opieką swojego trzyletniego syna spacerowała ulicami miasta. Nietrzeźwą kobietę z trudem utrzymująca się na nogach zauważył mieszkaniec Lublina. Mężczyzna nie zawahał się by zareagować. Ujął kobietę i poinformował o zdarzeniu policjantów.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Dolnej 3-Maja z Al. Solidarności.  Było kilka minut po godz. 21: 00 gdy jadący rowerem 34 latek zwrócił uwagę na idącą ulicą kobietę.  Nieznajoma pchała wózek z dzieckiem. Miała trudności z utrzymaniem się na nogach , wszystko wskazywało na to, że jest nietrzeźwa. Mężczyzna bez chwili wahania, w trosce o bezpieczeństwo dziecka postanowił zareagować. Zadzwonił na Policję, a sam uniemożliwił kobiecie oddalenie się z miejsca.  

Nieodpowiedzialną matką okazała się 38 letnia mieszkanka Lublina. W wózki znajdował się jej 3-letni syn. Kobieta poddana została badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało miała w organizmie prawie 2,3 promila. 38 latka tłumaczyła, że wypiła dwa piwa i właśnie wraca do domu. Zamiast do mieszkania trafiła na komisariat. 3 letnim chłopce zaopiekował się jego pełnoletni brat. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia,  bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

R.L.R.