KWP: "Stop agresji drogowej". - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: "Stop agresji drogowej".

Data publikacji 12.10.2014

Kolejny weekend i kolejne działania policjantów ruchu drogowego. Tym razem akcja „Stop agresji drogowej” prowadzona była na drogach powiatu bialskiego. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Tym razem skontrolowano blisko 1550 kierujących. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, wystawili 10 mandatów karnych, skierowali dwa wnioski do sądu, zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.

Minionej nocy policjanci Ruchu Drogowego na terenie powiatu bialskiego prowadzili działania „Stop agresji na drodze”.  Dzięki urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni, w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków. W ramach działań przebadano na zawartość alkoholu blisko 1550 kierujących.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 23 latka, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna około godz.1: 30 doprowadził do kolizji drogowej. Wszystko działo się na ul. Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej. Na wysokości dworca autobusowego kierujący volvo stracił panowanie nad pojazdem. W pewnym momencie doszło do wywrócenia pojazdu na bok. Jak się okazało 23 latek nie jechał sam. W jego samochodzie znajdował się jego 22 letni kolega. On również był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu. Żaden z mężczyzn nie odniósł w zdarzeniu żadnych obrażeń.

 

R.L.R.