KWP: asp. szt. Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie zwycięzcą Wojewódzkich Eliminacji Policjantów „Dzielnicowy Roku.”

Data publikacji 21.08.2014

asp. szt. Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie został zwycięzcą Wojewódzkich Eliminacji Policjantów „Dzielnicowy Roku.” Drugie miejsce zajął sierż. szt. Janusz Piwko z komendy w Tomaszowie Lubelskim. Obaj reprezentować będą lubelski garnizon podczas finału VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku,” który odbędzie się w październiku w Szkole Policji w Katowicach.

Zawody odbywały się od wczoraj na terenie obiektów policyjnych przy ul. Grenadierów 3. O  tytuł walczyło 40 dzielnicowych lubelskiego garnizonu. Zmagania rozpoczęły się od przystąpienia do testu wiedzy zawodowej. Dzielnicowi w czasie 60 minut musieli odpowiedzieć na 60 pytań. Dziś pojedynczo przed komisją zaprezentowali się w symulacjach  przyjęć interesantów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy oceniali działania dzielnicowych. Najlepsi otrzymali nagrody i Puchary Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. I miejsce zajął asp. szt. Grzegorz Wójtowicz z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie Drugie miejsce zajął sierż. szt. Janusz Piwko z komendy w Tomaszowie Lubelskim, natomiast trzecie sierż. szt. Gabriela Moskal z KPP w Kraśniku.

Zwycięzca oraz dzielnicowy, który zajął II miejsce reprezentować będzie lubelski garnizon podczas finału VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, które odbędą się w dniach 13-15 października b.r. w Szkole Policji w Katowicach.