Oddalił się z miejsca kwarantanny - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Oddalił się z miejsca kwarantanny

Data publikacji 25.03.2020

Za oddalenie się z miejsca kwarantanny odpowie jeden z mieszkańców gm. Józefów nad Wisłą. Wczoraj po południu podczas policyjnej kontroli, mężczyzna nie przebywał w miejscu kwarantanny. Jak się okazało, pojechał do pobliskiej miejscowości, by złożyć wizytę swojej babci. Policja kolejny raz apeluje o odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i realizowanie poleceń służb.

Wczoraj po południu opolscy policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Józefów nad Wisłą aby sprawdzić czy mieszkający tam mężczyzna objęty kwarantanną stosuje się do zaleceń inspektora sanitarnego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kontrolowanego nie ma w mieszkaniu.  Domownicy oświadczyli policjantom, że pojechał do pobliskiej miejscowości odwiedzić babcię.

Policjanci rozpoczęli procedurę w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, który określa odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby sprawującej nad nimi pieczę. Za oddalenie się z miejsca kwarantanny grozi kara grzywny od 5 do 30 tysięcy złotych.

Policja kolejny raz apeluje o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Tylko odpowiedzialne, rozsądne postępowanie może uchronić naszych najbliższych przed zachorowaniem.