Aktualności

Policja i sanepid ostrzegają! Uwaga na oszukańcze ogłoszenia związane z epidemią koronawirusa (COVID-19)

Data publikacji 19.03.2020

Lubelska Policja i WSSE w Lublinie ostrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystują epidemię koronawirusa. W sieci krąży sporo komunikatów wprowadzających w błąd mieszkańców naszego województwa. Ostatnio pojawiła się informacja o osobach, które pukają do mieszkań w celu dezynfekcji pomieszczeń. Policja nie odnotowała takich zgłoszeń, ale przestrzega i apeluje o czujność. Nie dajmy się oszukać!!!

W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a w  sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa.

Ostatnio w Internecie pojawiła się również informacja o zgłoszeniach płynących do policji i prokuratury dotyczących osób, które pod pretekstem dezynfekcji mieszkań wchodzą do domów i okradają  właścicieli lokali. Uspakajamy takich zgłoszeń nie odnotowaliśmy. 

Przy tej okazji ostrzegamy i przypominamy! Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi .

R.L.R.